"Jestem z Polski": Meksyk

Ola miekszająca na co dzień w Meksyku
Ola miekszająca na co dzień w Meksyku
W czwartym odcinku poznacie „najszczęśliwszego człowieka na Ziemi”. Ola pochodzi z Kozienic. Zanim na stałe przeprowadziła się do Meksyku, mieszkała na warszawskiej Pradze-Północ, gdzie organizowała imprezy kulturoznawcze.

Z wykształcenia jest filologiem polskim, z zamiłowania podróżniczką. I to właśnie ciekowość ludzi i różnych kultur zaprowadziła Olę do miejsca, w którym mieszka już od 7 lat. Ola mówi o nim tak: „łatwo tu przyjechać, ale trudno stąd wyjechać”. Witajcie San Cristobal de las Casas w Meksyku.

Nasza bohaterka oprowadzi Was po zakamarkach, których darmo szukać w przewodnikach dla turystów. Bo czy na przykład któryś z nich wspomina o aptece, gdzie bez recepty można kupić eliksir „na plotkujące sąsiadki” lub „na faceta”, który po zażyciu napoju staje się pokornym barankiem dla swojej wybranki? Ola zdradzi Wam także, co wspólnego w Meksyku ma Bóg z jaguarem i w co wierzą Indianie ze stanu Chiapas.

Zobaczcie świat oczami Oli – dziennikarki, blogerki, autorki książki „Dzieci szóstego słońca”. Poznajcie San Cristobal de las Casas, o którym Ola mówi że, "jeśli przestałoby istnieć, to połowa jej serca zostałaby wyrwana i wyrzucona na śmietnik”.

podziel się: