Świat według: Jarka Nowaka

Świat według Jarka Nowaka
Świat według Jarka Nowaka
Jarek Nowak. Antropolog i zawodowy przewodnik. Ojciec rodziny zakochany w swojej żonie i córce, z którymi dzieli pasję podróżowania.

Swoje nastoletnie wyprawy zaczynał od Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Ślub wziął w Indiach. Podróże nauczyły go doceniać nawet najprostsze rzeczy i utwierdziły w przekonaniu, że otwartość na obce kultury i poznawanie ich od podszewki ułatwia porozumienie z obcymi i rozbraja lęk przed innością.

Chętnie obserwuje i uczestniczy w rytuałach obcych kultur jak ukrzyżowanie na Filipinach czy koreański rytuał oczyszczenia poprzez zamknięcie w trumnie. Jest znanym smakoszem lokalnych przysmaków.

Próbował tajskiego karalucha, 17 -dniowego embrionu kurczaka w Wietnamie, czy pangolina w Kamerunie. Podczas swoich dalekich podróży przeżył przygody mrożące krew w żyłach jak choćby: aresztowanie, podróż na pace wojskowej ciężarówki ze związanymi rękami i z lufą karabinu w ustach, oraz przesłuchanie w indyjskiej bazie wojskowej. Mimo tego, nie zamieniłby swojego życia na inne. Ze swojej pasji uczynił pracę, a swoje motto wyraża słowami: „Wystarczy zrozumieć innych i uśmiechnąć się, a świat się otwiera”. ​

Jarek został naszym Prowadzącym!

Jarka Nowaka możecie oglądać także w programie: "Chiny według Jarka Nowaka" i w serii: "Szokujące potrawy"

Szokujące potrawy
Szokujące potrawy
Źródło: Jacek Klisowski
podziel się: