Ciekawostki o Ameryce Północnej

USA
USA
Poznaj ciekawostki o Ameryce Północnej

Apple ma więcej pieniędzy niż amerykański skarb państwa.

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie. Tylko Rosja ma większy obszar lądowy na świecie. Łączna powierzchnia Kanady wynosi 9,984 mln km2 .

Jeśli masz 10 dolarów w ręku bez długów, jesteś bogatszą osobą niż 25% ludzi w USA.

Ameryka Północna, zajmująca około 4,8% całkowitej powierzchni Ziemi, cieszy się opinią trzeciego co do wielkości kontynentu.

Siły US Air liczyły tylko 18 pilotów i od 5 do 12 samolotów, kiedy rozpoczęła się I wojna światowa. Najbardziej podatnym na trzęsienie ziemi krajem jest Meksyk.Ciężarne kobiety w Ameryce kolonialnej nie przyjmowały środków przeciwbólowych podczas porodu, ponieważ był on uważany za karę od Boga za spożywanie zabronionych owoców Ewy.Mexico City jest stolicą Meksyku i liczy około 9 milionów mieszkańców. Z ponad 20 milionami mieszkańców w obszarze metropolitalnym, jest to jedno z największych miast na świecie.Najpopularniejszymi sportami jest futbol amerykański, baseball, koszykówka, hokej na lodzie i piłka nożna.W USA zidentyfikowano więcej osób z zaburzeniami psychicznymi niż w jakimkolwiek innym kraju.Kanada ma więcej jezior niż reszta świata łącznie. W Kanadzie znajdują się 3 miliony jezior, jeśli uwzględni się również mniejsze jeziora.Judaizm jest drugą co do wielkości religią w USA zaraz po chrześcijaństwie.Najdłuższa rzeka Ameryki Północnej to Rzeka Missouri która mierzy 3767 kilometrów.Stany Zjednoczone mają najwyższy wskaźnik rozwodów na świecie.Najpopularniejszymi językami na kontynencie są angielski, hiszpański i francuski.

Przeczytaj także ciekawostki o Nowym Jorku!

Rockefeller Plaza, New York, United States
Rockefeller Plaza, New York, United States
Źródło: Photo by jonathan riley on Unsplash
podziel się: