Ciekawostki o Europie

Europa
Europa
Poznaj ciekawostki o Europie!

Według greckiego mitu, imię Europa pochodzi od fenickiej księżniczki Europa, uwiedzionej przez Zeusa, kiedy ukrywał się jako byk, a następnie zabrał ją na Kretę.

Statua wolności została stworzona we Francji według projektu Fryderyka Bartholdiego i przekazana jako dar dla Stanów jednoczonych Ameryki.

Najczęściej odwiedzanym celem turystycznym Europy nie jest wieża Eiffla, ale Disneyland w Paryżu.

W Europie jest 46 krajów, a największym krajem jest Rosja o powierzchni 4,5 mln km², a z częścią azjatycką 17 075 426 km².Najmniejszy kraj w Europie to Watykan.W Europie mówi się w ponad 200 językach.Cała Portugalia leży w Europie, ale posiada autonomiczny region (Madera) w pobliżu Afryki, a inny (Azory) w pobliżu Ameryki Północnej. Dzięki temu Portugalia stałaby się krajem trójkontynentalnym, ponieważ posiada terytoria na trzech kontynentach.Bułgaria uważana jest za najstarszy kraj w Europie, ponieważ jej nazwa praktycznie nie zmieniła się od 641 roku n. e.Pałac Buckingham został zbudowany na miejscu domu publicznego w 1702 roku.Około 6 milionów lat temu nastąpił kryzys messyński. Podczas tego zdarzenia Morze Śródziemne niemal całkowicie wyparowało.W Wielkiej Brytanii śmierć w Izbie Parlamentu jest nielegalna.Tylko 1% przedmiotów trzymanych w brytyjskim muzeum jest faktycznie prezentowanych.

Norwegia
Norwegia
Źródło: Photo by Michael Fousert on Unsplash
podziel się: