Kilka porad przed lotem

samolot
samolot
Źródło: Photo by Suhyeon Choi on Unsplash
Przygotowaliśmy dla Was kilka porad przed lotem ✈

1. Czy wiesz, że kabinę pilota można zwiedzić?

Wszystko zależy oczywiście od linii. Wystarczy zapytać stewardessę, w końcu: “Kto pyta, nie błądzi” :) Takie zwiedzanie może wzbogacić Twoją podróż o nowe doświadczenie.

2. Spróbuj zmieść bagaż w bagażu podręcznym

Oszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu - możesz przyjechać na lotnisko później bo nie nadajesz bagażu. a po wylądowaniu nie musisz czekać na odbiór bagażu z taśmy. Oczywiście jeśli czeka Cię długa podróż, nie zawsze jest taka możliwość - ale spróbuj spojrzeć na swój bagaż krytycznym okiem :)

3. Turbulencje? Nie panikuj!

Turbulencje, to normalna sprawa. Większość maszyn latających wytrzymuje przeciążenia sięgające do 5G, więc pełen luz. Trochę potrzęsie i przestanie :)

4. Przygotuj się, że bagaż rejestrowany może nie dotrzeć.

Zwłaszcza jeśli czeka Cię lot z przesiadką. Podróżujesz z grupą znajomych, lub rodziną? Wymieszajcie rzeczy z kilku walizek, gdyby w razie czego jedna z nich zaginęła, nikt nie zostanie całkowicie bez rzeczy. Warto wrzucić też np. koszulkę do bagażu podręcznego by zawsze mieć jakiś zapas.

5. Ustal plan działania.

Przed wylotem ustal plan działania po przylocie. Mając plan, doznasz wewnętrznego spokoju ducha, np. jeśli wiesz, że lądujesz w Atenach o 02:00 w nocy sprawdź możliwości transportu do miejsca w którym spędzisz noc, zobacz czy dojedziesz tam taksówką, pociągiem czy metrem, sprawdź czy nie ma po drodze jakiś remontów itp. Lepiej przygotować się na to wcześniej, niż potem błądzić po nocy.

6. Jeśli w kraju do którego podróżujesz kranówka jest zdatna do picia - wykorzystaj to

Możesz sporo zaoszczędzić na zakupie wody czy innych napojów wystarczy, że będziesz mieć ze sobą pustą butelkę. Przy sprawdzaniu bagażu, pusta butelka nie stanowi problemu. Później możesz sobie nalać do niej potocznej kranówy i delektować się smakiem darmowej wody. Nigdy nie pij kranówki dopóki nie sprawdzisz czy jest zdatna do picia!

7. Zawsze uśmiechaj się do współpasażera :)

W ten sposób szybko dowiemy się czy ta osoba chce zachować prywatność, czy też jest zainteresowana rozmową. Statystyki nie kłamią: jedne z najbardziej ekscytujących rozmów odbywamy w samolocie :) A nawet jeśli trafisz na niezbyt rozmownego pasażera.... Zawsze milej siedzi się obok kogoś kto się uśmiecha :)

Źródło zdjęcia głównego: Photo by Suhyeon Choi on Unsplash

podziel się: